45/2002) Věčný princ

V pohádkách to bývá jednoduché. Když se princ ožení s krásnou princeznou, král s královnou jim požehnají zároveň jim předají panování. Sami se pak odeberou na vejměnek a věnují se výchově mladší generace, na kterou rodiče zaneprázdnění kralováním nemají čas. Kdybychom se však na to zeptali dnešních princů, asi by se jenom pousmáli. Jejich rodiče jsou totiž svěží a čile panují i v době, kdy už by podle pohádek měl sám princ předávat trůn zase svým dětem. Princ Waleský, který slaví ve čtvrtek 14. listopadu narozeniny, má totiž už padesát čtyři let a podle horoskopu (narodil se 14.11.1948 v 21.14 hodin GMT v Londýně) nemá příliš naděje na to, že mu na hlavě někdy koruna Velké Británie a Severního Irska spočine. Je to totiž Štír s ascendentem ve Lvu, vládce ascendentu Slunce stojí na hrotu pátého domu, čímž ho nutí do role věčného dítěte a věčného čekatele. Desátý dům, který v horoskopu symbolizuje společenské postavení, má ve znamení Berana - tedy pod vládnou Marse v pátém domě - ovšem je v něm Luna v opozici na Merkura. Luna v desátém kozorožím domě hovoří o velkých změnách v kariéře, o tom, že postavení je příliš závislé na emocích a o tom, že nositel horoskopu bude mít kariéru velice komplikovanou kontakty se ženami.

Když si vezmeme Charlesovo manželství s krásnou Dianou, ve kterém dle médií vystupoval jako hrubec, neotesanec a vůbec člověk, který nemá ani za mák sociální inteligence, je nám jasno, o čem je řeč. Teprve dlouho po smrti lady Di se ozvaly hlasy na jeho obhajobu. Když si vezmeme Lunu lady Diany (narozená 1. července 1961 18.45 GMT v Sandringhamu - zdroj DAV), která má seskvikvadraturu na Slunce, kvadraturu na Venuši, opozici na Mars a opozici na Urana, dospěje i nepříliš talentovaný astrolog k závěru, že tato dáma bude mít problémy se všemi partnery, na které v životě narazí. Luna je navíc postavena na samém konci Vodnáře v zastávce, kde sice přináší bohatství, ale o štěstí a vyrovnanosti nemůže být ani řeči.

Potom se ani nedivíme princi, že si pro své nečetné příjemné chvíle vybral Camillu, která je sice o dva ročky starší, ale Lunu má v domáckém Raku (v hodně volném sextilu na tu jeho) a navíc v konjunkci s Venuší. Tato konjunkce je sice v kvadratuře na Neptuna, což mluví o nepříliš vyrovnaném finančním hospodaření, ale z toho hlava Charlese opravdu bolet nemusí. Navíc je v zastávce, která mluví o lásce k dětem a ke zvířatům, o povaze se sklony k filantropii a o velké vytrvalosti při prosazování svých cílů. Z astrologického hlediska je tedy celkem jasné, proč si Charles vybral tak, jak si vybral. Navíc se v poslední době na stránkách časopisů ze společnosti objevují s Camillou čím dál tím častěji bok po boku. Vzhledem k tomu, že Charlesovi půjde koncem srpna příštího roku Jupiter v trigonu na Jupiter radixový, můžeme se dočkat překvapujícího zlomu ve vztazích královského dvora k jeho celoživotní lásce. Já bych mu to přála. Když už nebude mít trůn, měl by mít právo aspoň na princeznu podle svého gusta.

Astroložka JaGa

Pro sestavení horoskopu potřebuji datum, čas a místo narození.

Horoskopy vykládám výhradně při osobním styku.

Kontakt

dr. Jarmila Gričová Šumbarská 704
735 41 Petřvald
+420 777 575 627 gricova.jarmila@gmail.com